Viimeisimmät julkaisut

Mediatiedot

Rakennusalan huippujulkaisu asiantuntijoille

Lehdessä esitellyt rakennushankkeet ovat ajankohtaisia esimerkkejä rakentamisen ratkaisuista ja materiaaleista.

Levikki 12 000, 30 000 lukijaa Lukijatutkimus 2018

Projektiuutisten jakelu perustuu RPT Docu Oy:n omaan FaktaNet Live -tietokantaan, jota RPT:n tutkimus päivittää jatkuvasti. Tietokannassa on reaaliaikaiset tiedot Suomen rakennushankkeista sekä niissä toimivista rakennuttajista, suunnittelijoista ja urakoitsijoista. Projektiuutiset jaetaan postitse juuri heille, jotka ovat aktiivisesti mukana rakennushankkeissa.

Projektiuutisten yhteystiedot

Toimituksen yhteystiedot:

  • Vastaava päätoimittaja
    Sampsa Seppälä
    puh. 050 543 1185
    sampsa.seppala@rpt.fi
  • Päätoimittaja
    Jaana Ahti-Virtanen
    puh. 09 809 91 220
    jaana.ahti-virtanen@rpt.fi
  • Ulkoasu
    Erika Alava
    puh. 09 809 91 202
    erika.alava@rpt.fi

Ilmoitusmyynti:

  • Myyntipäällikkö
    Nina Strahlendorff
    puh. 040 830 1229
    nina.strahlendorff@rpt.fi
  • Avainasiakaspäällikkö
    Riitta Paajes
    puh. 09 809 91 222
    riitta.paajes@rpt.fi
  • Avainasiakaspäällikkö
    Timo Hyrske
    puh. 040 564 1251
    timo.hyrske@rpt.fi
  • Avainasiakaspäällikkö
    Virpi Leskinen
    puh. 045 720 0518
    virpi.leskinen@rpt.fi

Vuoden 2020 mediakortin löydätte täältä:

Nettisivujen banneripaikat:

Ota yhteyttä myyntiimme jos haluatte mainostaa Projektiuutiset.fi sivustolla.

  • Yläbanneri:
    • Koko: 980 x 400px, tai 980 x 120px (leveys x korkeus)
    • Tiedostomuoto: .png, .jpg, .gif
    • URL
  • Sivubanneri:
    • Koko: 300 x 250px (leveys x korkeus)
    • Tiedostomuoto: .png, .jpg, .gif
    • URL

Jätä yhteydenottopyyntö jos haluat tietoa mainosmahdollisuuksista Projektiuutiset lehdessä ja projektiuutiset.fi-sivuilla

Nimi:*
Sähköposti:*
Yritys:
Haluaisin lisätietoja:*
Viesti:*
Kirjoita kentässä näkyvät merkit: